Girls' Basketball All-Conference by Division

Charter Oak Division- All Conference

Name                                           School
Claudia Koiva (Sr.)                   Windham Tech 

Baylee Miller (Jr.)                      Windham Tech 

Megan Lukaszewski (Jr.)            Goodwin Tech

Ericka Aponte (Sr.)                    Goodwin Tech 

Shanay Thoms (Sr.)                      Prince Tech 

Shivani Roach (Sr.)                      Prince Tech 

Kylie Damble (So.)                       Ellis Tech 

Sophie Byrne (Jr.)                       Grasso Tech 

Charter Oak Division- Honorable Mention

Name                                                              School
Grace Smith (Jr.)                                          Windham Tech 

Julia Phouangphiarith (Fr.)                          Windham Tech 

Dionna Roberts (Sr.)                                    Windham Tech 

Avalise Hernandez (Sr.)                                Goodwin Tech 

Jordan Daoust (Sr.)                                           Ellis Tech 

Ashlyn Bill (Sr.)                                            Norwich Tech

Damariya Fountain (Sr.)                                  Vinal Tech 

Madison Sage (Sr.)                                          Vinal Tech 

Milliealexis Sutherland (Sr.)                         Cheney Tech

La'Joy Edwards (Sr.)                                     Cheney Tech 

Nutmeg Division- All Conference 

Name                                               School
T Sok (Sr.)                                       Abbott Tech 

Samora Merchant (Sr.)                    Abbott Tech 

Zelmira Widito (So.)                       Abbott Tech 

Abigail Williams (Sr.)                    Wolcott Tech 

Yennifer Sarmiento (Sr.)                Wolctt Tech 
Angelina Tocci (Sr.)                       Platt Tech 

Stephanie Tamburrino (So.)           O'Brien Tech 

Gimarie Maldonado (Sr.)               Bullard Havens Tech 

Nutmeg Division- Honorable Mention

Name                                                  School
Sierra Doyle (Sr.)                               Wolcott Tech 

Tiffany Rosado (So.)                            Platt Tech 

Gianni Gomez (Jr.)                             O'Brien Tech 

Jordynn Marshall Bullard (So.)          Havens Tech 

Tatiana Roble (Sr.)                              Wilcox Tech 

Aliah Biro (So.)                                   Wilcox Tech 

Melani Viveros (So.)               Velez - Wright Tech 

Janasia Jones (Sr.)                                Wright Tech 

Lillibeth Moreno (Jr.)                         Kaynor Tech 

Maryel Mendoza (So.)                       Kaynor Tech